مطالبــــ پایگاه دانش

منبع تغذیه 10 آمپر

منبع تغذیه 10 آمپر با محافظ اتصال کوتاه

تو این ویدئو قراره با هم یه منبع تغذیه رومیزی درست کنیم که تا 10 آمپر جریان خروجی بهتون میده و محافظ اتصال کوتاه خروجی داره و به محض اینکه خروجی اتصال کوتاه بشه آلارم میزنه

ادامه مطلب

ربات نویسنده و نقاش

ساخت CNC نویسنده و نقاش

تو این ویدئو قراره با هم یه ربات نویسنده و نقاش یا پلاتر و یا CNC و یا هر اسمه دیگه ای که شما میگین ، رو بسازیم که میتونه هر طرح و متنی رو که ما می خواهیم برامون بکشه یا بنویسه.
البته تو ابعاد محدود

ادامه مطلب

LED چیست

LED چیست ؟

ال ای دی (LED) مخفف عبارت Light Emitting Diode است که به معنی دیود نور افشان یا دیود ساطع کننده نور است. LED یک قطعه نیمه هادی است که با عبور جریان، از خود یک نور مادون قرمز یا مرئی ساطع می‌کند. در این مقاله با مشخصات و ساختار ال ای دی ها آشنا خواهید شد .

ادامه مطلب

ساخت آبسردکن کوچیک

ساخت آبسردکن کوچیک و کاربردی

تو این ویدئو قراره با هم دستگاهی درست کنیم که آب آشامیدنی راسرد می‌کند و آن را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهد.
در نظر داشته باشین هرچه تعداد المان ها بیشتر باشد،آب سریعتر خنک میشود.

ادامه مطلب

ساخت ولت متر ساده

ساخت ولت متر ساده

یکی از ضروری ترین ابزار برای انجام کارهای الکترونیکی ولت متر هست ، اما خرید تجهیزات اندازه گیری نیازمند هزینه کردن هست و گاها شما نیاز به استفاده از چندتا ولت متر در پروژه هستین که خرید چند عدد مولتی متر شاید امری منطق نباشد ، لذا در این پروژه ساخت یک ولت متر ساده با استفاده از ماژول های ولتمتر را برای شما اماده کرده ایم .

ادامه مطلب

منبع تغذیه متغیر جیبی

منبع تغذیه متغیر جیبی بساز

داشتن منبع تغذیه آزمایشگاهی برای همه علاقه مندان و فعالان در زمینه الکترونیک امری ضرروی هست ، اما همانطور که می دانید کار در این زمینه همیشه در یک محل ثابت نیست ، و حمل تجهیزات آزمایشگاهی فرآیندی سخت و ودشوار هست ، در این مقاله برای شما ساخت منبع تغذیه متغیر جیبی را آماده کرده ایم تا با کمترین هزینه بتوانید ار این ابزار کاربردی بهرمند شوید .

ادامه مطلب

سبد خرید
اینستاگرم یوتیوب واتس آپ واتس آپ تلگرام